Kultura

 

phoca_thumb_l_P1030029-640[1]4c50
phoca_thumb_l_IMG_1405d3f3
phoca_thumb_l_P1020195-640d98f

V posledních letech je velkým přínosem obci občanské sdružení Naproti zóny, pořádající velké množství rozličných akcí (Bakafest, košty slivovice a klobás, vydlabávání dýní, drakiády, kácení máje a mnoho dalších - více na webových stránkách www.naprotizony.cz ).

Každým rokem se u nás pořádá také masopustní „Vodění medvěda", které organizují místní spolky a sdružení (především hasiči, sokolové a členové sdružení "Naproti zóny).

Sbor dobrovolných hasičů také organizuje Floriánské hody s bohoslužbou. Ty jsou pojmenovány podle patrona hasičů - sv. Floriánka, jehož sošku lze vidět také ve zvoničce na obecní návsi.

Při významných výročích obce se sdruží všechny spolky, svými vystoupeními přispějí i škola a školka a pořádá se v obci „Hanácké právo", které trvá i více dnů. Tato akce je velmi náročná a byla u nás pořádána naposledy v oce 1992.

Mimo výše uvedené spolky se do kulturního dění zapojují také jednotlivci. a menší skupiny. Ti pak prezentují své dovednosti v obci i mimo obec v kultuře, hudbě i sportu. Příkladem může být hudební skupiny Orion, hrající na plesech, svatbách a různých akcích či Segment.

 

Sport

vghc 0114975
obecMartinicekvren2005036_u[1]3c87
obecMartinicekvren2005045_u[1]a267

Sportovní aktivity se v Martinicích dějí převážně ve sportovním areálu, který se nachází na severozápadním okraji obce.

Součástí areálu je travnaté hřiště, víceúčelová plocha (asfaltová) na tenis, popř. lední hokej, šatny, hospodářská budova a malá tělocvična, která v zimním období slouží i základní škole.

V Martinicích funguje organizace TJ Sokol. Ta je v obci orientována především na fotbal. Máme mužstva mužů, dorostu i žáků. Fotbalisté se zúčastňují zápasů v okresní soutěži skupiny A. Pořádají také různé memoriály a přátelská utkání, jako například fotbalové utkání s týmem spřátelené obce Martinice v Krkonoších, uliční turnaj a další.

Především v posledních letech je oblíbeným sportem také tenis, který si lze zahrát ve sportovním areálu na antukovém povrchu. Každoročně se pořádají turnaje v tomto sportu.

Pro milovníky in-line bruslí či cyklistiky pak obec nabízí využití cyklostezky do průmyslové zóny Holešov a do Holešova, odkud lze pokračovat dále.